מוצרי קרמיקה לבית
אין ספק כי מאז שהאדם גילה את הקרמיקה, אנו עושים באבן זו שימוש באופן תדיר – החל מריצוף, דרך כיורים וכלי אוכל ועד לאביזרים שונים, בעיקר כשהעניין נוגע לעיצוב הבית. הקרמיקה היא מעין אבן מלאכותית, דמויית חרס, אשר מספקת לנו מגוון של פתרונות ואפשרויות לשימוש בה, ולכן, אין פלא שהיא נהפכה לממש מוצר של חובה בכל בית. לפניכם ארבעת היתרונות הבולטים ביותר של הקרמיקה, וכמו כן מספר מוצרי קרמיקה אותם רצוי להתקין בכל בית.
1: יופי ואתסטיקה
הקרמיקה היא אבן מאוד ורסיטלית, עניין המאפשר לעצב אותה לפי העדפות הרוכש, הייעוד שלה ועוד. באופן זה, אנו יכולים לשלב את הקרמיקה בנוחות ובפשטות ברחבי כל חלל שהוא – גדול או קטן, וכך ליצור יופי, אסתטיקה והרמוניה בין כלל פריטי הריהוט והעיצוב הקיימים בבית.
2: מגוון של אפשרויות
בשל העובדה שהקרמיקה היא אבן ורסיטלית, חומר גלם זה מאפשר לנו מגוון של אפשרויות שונות. כך, למשל, ניתן ליצור מקרמיקה אמבטיות, כלי אוכל, כיורים ואף ברזים או אלמנטים מסוימים בארונות.
3: עמידות
הקרמיקה היא אבן עמידה יחסית, אשר אינה נשברת או נסדקת בקלות – וזאת בניגוד לחומרים מעט דומים אחרים, כמו למשל זכוכית עבה. בנוסף, לקרמיקה עמידות גבוהה לשינויי טמרטורה, ובכלל זה חום נמוך או גבוה מדיי – עניין המאפשר לנו לעשות בה שימוש לא רק בתוך הבית, אלא גם בחצר או בגינה.
4: נוחות הטיפול
הקרמיקה נוחה מאוד לטיפול. בניגוד לחומרי גלם אחרים אשר אנו עושים בהם שימוש בבית, הקרמיקה אינה צוברת אבק, לחות או לכלוך והיא קלה מאוד לניקוי. את הקרמיקה ניתן לשטוף, לטאטא או לנגב בחופשיות – החומר אינו מושפע כלל מתנאי הסביבה ואינו מחליד.
מוצרי קרמיקה לבית
בהתחשב ביתרונות הרבים של הקרמיקה על פני חומרי גלם אחרים, אין ספק כי היא נחשבת לאחד מחומרי הגלם הנוחים והיעילים ביותר לשילוב בבית. להלן מספרי מוצרי קרמיקה, המהווים ממש מוצרים של חובה בכל בית:
• כיורים – כיורים העשויים קרמיקה לרוב ייראו יוקרתיים יותר מסוגי כיורים אחרים וישתלבו בעיצוב הבית באופן מושלם.
• אמבטיות – אמבטיות עשויות קרמיקה תמיד ייראו זוהרות, נקיות ומבריקות. בנוסף, אמבטיות אלו יהיו נוחות וקלות מאוד לניקוי.
• ריצוף – ריצוף העשוי קרמיקה נחשב בעיני רוב האנשים לריצוף המושלם, וזאת תודות לעובדה שהוא אינו "סוחב לכלוך" או כתמים, שהוא קל מאוד לניקוי, פשוט להתקנה, ידידותי לעבודה, אסתטי ועמיד.
• מקלחונים – כיום קיימים מגוון ציפויים אשר מונעים הצטברות אבנית על מקלחונים וכך נמנע שימוש בחומרי ניקיון שונים ועבודה רבה לניקוי.