אחד המשפטים המפורסמים ביותר מתוך תהילים הוא "אל תשליכני לעת זקנה" ולא בכדי. משפט כזה מהדהד בלבבות כולנו משום שאין אדם שלבו לא נכמר על קשיש אשר רעב ללחם, או נשאר בודד בשנותיו המבוגרות, ללא משפחה וחברים. לאחר שנים רבות של עבודה קשה, מאבקים ומלחמות, קשישים רבים מוצאים את עצמם נטולי יכולת לדאוג לעצמם, בעיקר במציאות כלכלית מורכבת ומפותלת כפי שהיא כיום בישראל, לבני הגיל השלישי. כאב זה מהדהד בלבו של ניב חמו, והוא שקורא לו לצאת לפעולה ולהקל על חיי קשישים ברחבי הארץ.

המצפון הפנימי המניע לפעולה
במהלך חייו ולאורך כל פועלו, הרגיש ניב חמו את אותה תחושת שליחות בכל הנוגע לבני הגיל השלישי וליכולת לאפשר להם לחיות את גיל הזהב, בצורה מלאת כבוד. עוד מגיל צעיר יצא לבו אל קשישים אשר מתמודדים עם מציאות כלכלית ורגשית לא פשוטה, ואף קיבל חיזוקים לכך מהערכים שהונחלו לו במסגרות שונות כגון קורס קצינים בצה"ל. כאשר האש הזו בוערת בו, יצא ניב לברר כיצד יוכל להקל, ולו במעט, על חייהם של קשישים בסביבתו.

פעילות יומיומית
במהלך פעילותו, מסייע ניב לקשישים במגוון רחב של תחומים – רכישת מזון והבאתו אל פתח בתי הקשישים ללא צורך להתנייד, לסחוב ולכאוב, הכנת ארוחות על ידי מתנדבים, אותם ניב מארגן באופן פרטי, המגיעים אל בתי הקשישים ומכינים להם ארוחות חמות, הן לאותו הרגע, והן לאחסון נוח על מנת שיוכלו לסעוד את לבם בהמשך השבוע, ליווי הקשישים והסעתם לתורים אצל רופאים, ביקורי מרפאה ובדיקות שונות, ושילוב הקשישים בפעילויות שונות בקהילה, בהתאם לרמת היכולת ולכוחו של כל קשיש, הכוללות סדנאות, פעילויות עם בעלי חיים, ובעיקר, יצירת סביבה חברתית מהנה, המסייעת לקשיש להפיג לכמה שעות את תחושת הבדידות.

פועלו של ניב חמו נובע מתוך תחושת שליחות עצומה שליוותה אותו במשך חייו, החולשת על מגוון רחב של היבטים התנדבותיים וקהילתיים בהם ניב לוקח חלק, יוזם ומפעיל על בסיס יומיומי.