אנשים רבים אינם נותנים על כך את הדעת בהכרח, אך במרבית המקרים, המטבח הביתי מהווה את לב לבו של הבית. בחדר המטבח אנו מבשלים, מאחסנים מזון ולעיתים קרובות אף אוכלים. מסיבה זו, על חדר המטבח להיות מזמין, יפה, נעים ונוח, כך שיוכל להתאים למראה הכולל של הבית מחד, אך גם למלא את כל הפונקציות אשר אליהן הוא נדרש מאידך. לפניכם כל מה שצריך לדעת על מטבחים במבצע.

מתי כדאי להחליף את המטבח בבית?
אין מספר שנים מסוים שניתן לנקוב בו, כאינדיקציה על בלאי של מטבח. מטבחים ניתן ורצוי להחליף או לקנות כאשר אנו נדרשים לכך. לפניכם מספר מצבים המאותתים על כך שיש להחליף את המטבח או לרכוש מטבחים במבצע:
• כאשר המטבח כבר לא פונקציונאלי עבורנו – מטרתו של חדר המטבח היא בראש ובראשונה לשרת אותנו. כלומר, עליו להיות פונקציונאלי, להתאים לצרכים שלנו וחשוב מהכל – להיות נוח עבורנו בעת ביצוע הפעולות הפשוטות והיומיומיות במטבח. כאשר אנו חשים חוסר נוחות במטבח, העניין עלול להאפיל על האופן בו אנו תופסים את המטבח ונהנים ממנו, ולגרום לנו לא לרצות לשהות בו. לכן, כאשר אנו חשים כי המטבח אינו ממלא עבורנו את הפונקציות אשר אנו זקוקים להן מסיבות שונות – כמו למשל ארונות קטנים מדיי, מעט מדיי מקומות אחסון וכו' – רצוי לשקול לרכוש מטבחים במבצע.
• בלאי – בלאי היא אחת הסיבות העיקריות והדחופות ביותר לרכוש מטבח חדש במבצע. את הבלאי אנו עשויים לראות על ארונות המטבח (לדוגמא, עץ מתקלף), על השיש ועוד. בלאי מקשה מאוד על שימוש במטבח, ולכן, יש להקפיד על שימור המטבח עד כמה שניתן, ועל החלפת המטבח ורכישת מטבח חדש במידת הצורך.
• עיצוב חדש – עיצוב חדש של הבית או הדירה מהווה סיבה טובה מאוד להחלפת המטבח. כיום, מרבית המטבחים בנויים כאופן ספייס ליד הסלון ולא כחדר נפרד, עניין שמחייב אותנו להתאים את העיצוב שלהם לעיצוב שאר הבית.

מה יש לקחת בחשבון כאשר רוכשים מטבחים במבצע לבית?
חשוב מאוד להבין כי אין צורך להוציא סכומי עתק על מטבחים לבית. למעשה, כיום, קיימים שלל מטבחים במבצע, איכותיים ויפהפיים, שיכולים לענות לכם על כל הפונקציות והרצונות שלכם. בין היתר, כאשר רוכשים מטבח חדש לבית או מחליפים מטבח ישן, יש לקחת בחשבון את גודל המטבח, את כמות האנשים שעתידים להשתמש בו, את עיצוב שאר הבית ואת הפונקציות אשר אותן אנו מעוניינים שהמטבח ימלא.